wersja testowa serwisu

Ukradł kilka ton pszenicy, został zatrzymany. Grozi mu 5 lat więzienia

policja---kajdanki

We wtorek, 23 listopada policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży pszenicy. 27-latek podejrzany o to przestępstwo z pomieszczenia gospodarczego ukradł kilka ton zboża, a straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

8 listopada  policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży kilku ton pszenicy, do której miało dojść w pierwszym tygodniu tego miesiąca na terenie gminy Witonia. Tam na niezamieszkałej posesji sprawca zmagazynowany produkt ukradł z pomieszczenia gospodarczego. Właściciel straty wycenił na kilka tysięcy złotych.

Kiedy sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że za przestępstwem stoi mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

- 23 listopada 2021 roku mundurowi zatrzymali 27-letniego sprawcę, który jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut dotyczący kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie podejrzanego zadecyduje sąd - mówi st.asp. Mariusz Kowalski.