wersja testowa serwisu

Ukradł kwiaty warte 6 złotych i chciał przekupić policjantów. 55-latek zatrzymany, grozi mu 10 lat więzienia

policja

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 55-letniego mieszkańca Kłodawy. Mężczyzna usiłował przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za kradzież kwiatów. Teraz odpowie przed sądem nie tylko za wykroczenie kradzieży, ale i przestępstwo usiłowania łapownictwa. Grozi za to kara nawet do 10 lat więzienia.

W sobotę, 4 lipca około godziny 7.30 policjanci będący w patrolu w ramach służb ponadnormatywnych na targowisku miejskim w Kutnie zauważyli kobietę, która podążała za mężczyzną krzycząc, że ukradł jej kwiaty. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, udając się za wskazanym mężczyzną. Mężczyzna został ujęty przez policjantów i doprowadzony do stoiska, na którym miał dokonać kradzieży.

- W ręku miał trzy doniczki z kwiatami. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę kradzieży. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzona oszacowała na 6 złotych - informują policjanci. - W trakcie interwencji mężczyzna sugerował, że wolałby tą sprawę „załatwić inaczej". Wyjął z kieszeni 100 złotych i chciał je wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Funkcjonariusze poinformowali go, że usiłuje popełnić przestępstwo łapownictwa. Nie zaważając na to, 55-latek nadal próbował wręczyć mundurowym pieniądze. W tej sytuacji policjanci zareagowali stanowczo. Drogą radiową poinformowali dyżurnego o próbie przekupstwa w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

- 55-letni mieszkaniec Kłodawy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 5 lipca usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. 55-latek odpowie za wykroczenie kradzieży oraz za próbę wręczenia policjantom łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.