wersja testowa serwisu

Uwaga kierowcy! Od jutra ulica Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta

remont-drogi-utrudnienia

Przebudowa ulicy Skłodowskiej-Curie wchodzi w kolejny etap. Wykonawca robót Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne „TRAKT" zamierza zamknąć drogę dla ruchu samochodowego.

Od wtorku (11.01) ulica będzie zatem nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Maczka do granicy miasta. Dla kierowców przygotowany został objazd ulicami: Maczka, Graniczną i drogą gminną, którą będzie można wrócić na ulicę Skłodowskiej-Curie.

Dzięki inwestycji droga zyska nową nawierzchnię i odwodnienie. Dodatkowo wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, dzięki czemu spacery i wycieczki rowerowe staną się dużo bardziej bezpieczne o co wnioskował m.in. radny Rady Miasta Kutno Robert Małachowski.

Do tej pory na ulicy Skłodowskiej-Curie trwały prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej. W kolejnych etapach układana będzie nowa nawierzchnia jezdni oraz wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Część dla rowerzystów wykonana będzie z betonu asfaltowego tak, jak życzyli sobie podczas konsultacji sami cykliści. Koszt przebudowy to 2 103 000 złotych.

źródło: UM Kutno