Uwaga na drogach i chodnikach! Służby walczą ze skutkami marznącego deszczu

batch_1DSC07769
fot. UM Kutno

Trudne warunki na chodnikach w Kutnie. Po nocnych i porannych marznących opadach służby próbują doprowadzić jezdnie i chodniki do stanu, w którym nie będą one stanowić zagrożenia dla kierowców i pieszych.

Od 5:00 rano na drogach pojawił się ciężki sprzęt z solą i piaskiem. Główne ciągi drogowe są już przejezdne, teraz firmy pracują na ulicach tak zwanej drugiej kategorii. Na chodnikach pracują wszystkie trzy firmy dbające o zimowe utrzymanie tej części dróg. Dodatkowo pracownicy robót publicznych pracują, aby doprowadzić do porządku przejścia dla pieszych i znajdujące się w pobliżu fragmenty chodników.

- Sytuacja jest ciężka. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie przywrócić przyzwoite warunki do jazdy i poruszania się po chodnikach. Nie mniej prosimy, aby szczególnie osoby starsze pozostały w domach jeśli to możliwe. Pamiętajmy również o obowiązku odśnieżania przed posesjami. Właściciele nieruchomości, które bezpośrednio przylegają do chodnika są odpowiedzialni za jego utrzymanie - dodają przedstawiciele Urzędu Miasta.