wersja testowa serwisu

W autobusie znajdowała się niedozwolona liczba osób. Kierowca ukarany mandatem

W autobusie znajdowała się niedozwolona liczba osób. Kierowca ukarany mandatem

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Rady Ministrów, podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych. Przykładem niestosowania się do zleceń jest sytuacja, która miała miejsce 2 kwietnia na terenie Kutna.

Funkcjonariusz Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, którzy wspomagają nas we wspólnych patrolach zatrzymali do kontroli przy ul. Łąkoszyńskiej autobus przewożący ludzi. Jak się okazało w autobusie było 26 miejsc siedzących, a więc dopuszczono przewóz 13 osób a pasażerów w chwili kontroli było 24.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo kierowcę za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowca za złamanie obowiązującego nakazu przewożenia wyznaczonej przepisami liczby osób został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP w Kutnie