wersja testowa serwisu

W gminie Kutno potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Wójt Justyna Jasińska apeluje do mieszkańców

W gminie Kutno potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Wójt Justyna Jasińska apeluje do mieszkańców

W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kutno, Wójt Justyna Jasińska opublikowała specjalny komunikat skierowany do mieszkańców.

Służby sanitarne potwierdziły pierwszy przypadek zarażenia COVID-19 w gminie Kutno. Jak poinformowała Justyna Jasińska, Wójt Gminy Kutno, osoba zarażona jest pod opieką lekarzy, a osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt zostały objęte stosowną procedurą epidemiologiczną.

- Drodzy Mieszkańcy! Nasze życie od wielu tygodni jest inne. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmieniło się wszystko co uznawaliśmy za dobre i bezpieczne dla naszego życia. Możliwość decydowania o sobie, wolność i swoboda poruszania nabrały innego znaczenia - informuje Justyna Jasińska.

Zarówno samorząd gminy Kutno, jak służby sanitarne podejmują działania, których celem jest ograniczenie epidemii koronawirusa.

- Hasło #zostańwdomu naprawdę zostało wymyślone po to, by nas chronić. Zapamiętaj im większa izolacja, tym jesteśmy bezpieczniejsi. Dlatego proszę raz jeszcze – dostosujmy się do wymogów tego trudnego czasu i zostańmy w domu. Nie narażajmy siebie i innych - dodaje włodarz gminy Kutno. - Osobie zarażonej życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a nam wszystkim – odwagi bycia rozsądnym i odpowiedzialnym. Proszę o samodyscyplinę i empatię. Dbajmy o siebie i innych, z naszego otoczenia, niekiedy słabszych i potrzebujących pomocy.

Justyna Jasińska podziękowała także wszystkim pracownikom medycznym oraz służbom mundurowym, policji i straży PSP oraz OSP i służbom sanitarnym, przed którymi stanęło ogromne wyzwanie pracy w warunkach realnego zagrożenia życia.

Łącznie w powiecie kutnowskim potwierdzono już dwanaście przypadków zakażenia koronawirusem. Spośród zakażonych dwie osoby wyzdrowiały, a jedna niestety zmarła.