wersja testowa serwisu

W kutnowskim Oknie Życia pozostawiono dziecko

W kutnowskim Oknie Życia pozostawiono dziecko
fot. pasjonatki.pl

W Oknie Życie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kutnie pozostawiono dziecko. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Victoria.

- Najprawdopodobniej jest to mały chłopczyk. Na miejscu trwają czynności służb - poinformowało Radio Victoria.

Po badaniu dziecka okaże się, czy było ono narażone na niebezpieczeństwo. Jeśli tak, policja podejmie czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która pozostawiła niemowlę. W innym przypadku nie będzie konieczne poszukiwanie matki dziecka.

Aktualizacja: Dziecko to kilkudniowy chłopiec, jego stan jest stabilny. W związku z tym policja prawdopodobnie odstąpi od prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Okno życia matka może otworzyć z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie i bezpiecznie wzywa znajdujące się w pobliżu Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża.

Pozostawiony noworodek znajduje się w inkubatorze do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Dziecko przechodzi badania w szpitalu, a następnie kierowane jest do pogotowia rodzinnego. Dzieci z takiego okna mają szansę prędko trafić do adopcji, a w czasie okresu trwania procedury adopcyjnej przebywają już u nowej rodziny co zapobiega chorobie sierocej.

źródło: Radio Victoria / pasjonatki.pl