wersja testowa serwisu

W Leszczynku odbyła się Majówka Gitarowa

majwka

W niedzielę 16 maja 2021 roku w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyła się Majówka Gitarowa pod hasłem „Przyroda muzykę dla Ciebie niesie".

Cały dzień wypełniony był wieloma atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i starszych.

Wydarzenie otworzyły warsztaty gitarowe, które prowadziła starsza instruktorka sekcji muzycznej Agnieszka Sroka - Świstak. Zwieńczone zostały one recitalem uczestników oraz wspólnym wykonaniem dwóch utworów.

W ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi na rok 2021 przeprowadzono działania profilaktyczne min. zaproszeni goście z organizacji Teen Challenge przygotowali dla słuchaczy wykład pt. „Jak skutecznie pomagać osobie uzależnionej w wyjściu z nałogu".

W międzyczasie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej prowadził warsztaty prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, które cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych do Centrum Kultury Gminy Kutno „majówkowiczów".

Po południu na terenie CKGK Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie znakowali rowery. Akcja była przygotowana przez GOPS i zyskała dużą popularność wśród właścicieli jednośladów.

Dodatkową atrakcją był spacer po parku przy muzyce grupy The Postman, grającej covery zespołów The Beatles i Czerwone gitary.

Zobacz materiał filmowy z wydarzenia - TUTAJ.

źródło: UG Kutno