wersja testowa serwisu

Kutno: W niedzielę II Rajd Rowerowy "Na zdrowie"

Kutno: W niedzielę II Rajd Rowerowy "Na zdrowie"

Już w najbliższą niedzielę ruszy druga i ostatnia w tym roku edycja Rajdu Rowerowego "Na zdrowie" pod hasłem "OBNIŻ TĘTNO SPOCZYNKOWE - ZACHOWAJ SERCE NA DŁUŻEJ".

Organizatorem przedsięwzięcia jest Kutnowski Szpital Samorządowy Sp z o. o. Rajd jest objęty Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika a także Prezesa Szpitala Artura Gura.

Miejscem zbiórki będą tereny rekreacyjne przy szpitalu (wjazd od ul. Szpitalnej, przy SOR). Przed Wami wspaniała wycieczka do malowniczego Rezerwatu Perna, a na miejscu uzupełnienie spalonych kalorii podczas ogniska!

REGULAMIN II RAJDU ROWEROWEGO „NA ZDROWIE" – „OBNIŻ TĘTNO SPOCZYNKOWE – ZACHOWAJ SERCE NA DŁUŻEJ"

1. ORGANIZATOR: KUTNOWSKI SZPITAL SAMORZĄDOWY Sp. z o. o.
2. PATRONAT HONOROWY: Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Prezes KSS Sp. z o. o. Artur Gur
3. KOMANDOR RAJDU: Bartosz Serenda
4. HASŁO PRZEWODNIE RAJDU: OBNIŻ TĘTNO SPOCZYNKOWE – ZACHOWAJ SERCE NA DŁUŻEJ
5. CEL: promocja zdrowego trybu życia, profilaktyki prozdrowotnej, weekendowego wypoczynku na świeżym powietrzu, bezpiecznego poruszania się po drodze, spędzanie wolnego czasu poprzez aktywną turystykę, pokazanie walorów krajoznawczych powiatu kutnowskiego, promocja działań kutnowskiego szpitala, zbudowanie społeczności przyjaciół wokół kutnowskiego szpitala, promocja ruchu i regularnego, rekreacyjnego wysiłku fizycznego jako jednego ze sposobów obniżenia tętna spoczynkowego
6. TERMIN: 3.10.2021 (Niedziela) godz. start 11:00, powrót ok. godz. 16:00-17:00, ognisko w przerwie w trakcie rajdu ok. 13-14:30
7. PROGRAM IMPREZY: przejażdżka rowerowa bardzo wolnym tempem dostosowana do najsłabszego uczestnika z jedną przerwą na ognisko (ok. 1,5h) i kilkoma 5-10 minutowymi postojami po drodze
8. TRASA: Kutno – Krzesin – Skłóty – Rezerwat Perna (siedlisko) – Grochów – Florek – Kutno
9. MIEJSCE ZBIÓRKI: Kutno, zielone rekreacyjne tereny przy szpitalu (wjazd od ulicy Szpitalnej)
10. MIEJSCE ZAKOŃCZENIA: Kutno, zielone rekreacyjne tereny przy szpitalu (wjazd od ulicy Szpitalnej)
11. ILOŚĆ KM: ok. 25 km
12. KOSZTY UCZESTNICTWA: 0 zł, udział w rajdzie jest darmowy, ubezpieczenie we własnym zakresie, prowiant na ognisko zapewnia organizator - szpital
13. ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: do 30 osób (jedna kolumna maks. 15 osobowa, maks. 2 kolumny)
14. WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW: zapoznanie się z Regulaminem i pisemna akceptacja wszystkich punktów niniejszego regulaminu oraz akceptacja i podpisanie innych niezbędnych oświadczeń (podpisania się na liście startowej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu); sprawny technicznie rower spełniający wymogi przepisów drogowych i innych; odzież dostosowana do warunków atmosferycznych; bezpieczna jazda zgodna z przepisami o ruchu drogowym; wyrażenie zgody RODO oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora oraz wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku do celów marketingowych i statystycznych; poruszania się w kolumnie rowerzystów, dostosowanie się do poleceń prowadzących i nie odłączanie się od grupy (opuszczenie kolumny lub odłączenie się od rajdu równa się z automatycznym usunięciem z rajdu).
15. ZAPEWNIENIA ORGANIZATORÓW: sprawdzona trasa, zdjęcia i relacja z wycieczki w formie elektronicznej, potwierdzenie udziału w książeczkach turystycznych (pkt, odznaki itp.), prowiant na ognisko, pamiątkowe zdjęcia, zdrowe i smaczne jabłka, drobny zdrowy smakołyk (ciasteczka owsiane z orzechami zamówione i wykonane przez młodzież z ZSZ Nr 2 "Troczewski")
16. UWAGI KOŃCOWE: impreza otwarta; udział w Rajdzie jest dobrowolny, na własne życzenie, koszt i na własną pełną odpowiedzialność; organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez uczestników Rajdu i przez nich spowodowane; uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie; organizator zastrzega sobie prawo zmiany każdego punktu regulaminu bez zgody uczestników, jak również, w sprawach spornych, jego ostatecznego interpretowania; nawierzchnia asfaltowa, szutrowa i leśna; tempo wolne (10-15 km/h).