W powiecie kutnowskim zakończyły się ferie zimowe. Policjanci podsumowali ten okres

262-188074
fot.: KPP Kutno

Podczas ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie dbali o to, aby zimowy wypoczynek był przede wszystkim bezpieczny. Mimo zakończonych ferii, policjanci nadal będą prowadzić działania „Bezpieczne Ferie" do 25 lutego 2024 roku.

Ferie zimowe na terenie powiatu kutnowskiego trwały przez dwa tygodnie i zakończyły się 9 lutego 2024 roku. W tym czasie funkcjonariusze prowadzili działania ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wyjazdów i powrotów z ferii.

Policjanci sprawdzali nie tylko wyposażenie i stan techniczny pojazdów, ale także wymagane dokumenty, dostosowanie przez kierowców prędkości do warunków panujących na drodze i przede wszystkim ich trzeźwość.

W trakcie działań mundurowi ujawnili aż 306 kierowców którzy przekroczyli prędkość w tym 8 którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem praw jazdy i nałożeniem na kierujących mandatów karnych. Ponadto funkcjonariusze kutnowskiej drogówki zatrzymali 5 kierujących, który kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ujawniono 8 kierujących bez uprawnień oraz pięciu pomimo cofniętych uprawnień. Ogólnie skontrolowano 683 pojazdy w tym 8 autobusów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy. W czasie ferii doszło do czterech wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały lekko ranne.

W ramach realizacji zadań, funkcjonariusze odwiedzali także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, gdzie uczestniczyli i przeprowadzali pogadanki dotyczące głównie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że Ferie zimowe w Polsce nadal trwają. Od dzisiaj, tj. 12 lutego do 25 lutego 2024 rozpoczęły się ferie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. W związku z powyższym Policjanci nadal prowadzą działania pod kątem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, którzy w tym czasie poruszają się przez nasz powiat na wypoczynek, bądź z niego wracają. Dlatego apelujemy o ostrożność.

Źródło: KPP Kutno