wersja testowa serwisu

W sierpniu VII Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata. Poznaliśmy program

Swiat-Muzyki-Muzyka-Swiata-2021-head

Po rocznej przerwie powraca Festiwal Świat Muzyki Muzyka Świata. Wieczorne koncerty promujące muzykę z różnych stron świata.

RYNEK ZDUŃSKI
7.08 / sobota / 19:00 / Koncert San Luis Tango "Sto lat Piazzolla!"
14.08 / sobota / 17:00 / Koncert muzyki żydowskiej Sentido "Miasteczko Bełz"
21.08 / sobota / 19:00 / Koncert folkowy Waldemar Rychły i przyjaciele
28.08 / sobota / 19:00 / Koncert polskiej muzyki folkowej Wilcze Folki

W razie niepogody przenosimy się do Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

SANLUISTANGO Prosto z kolebki tanga w setną rocznicę urodzin Wielkiego Mistrza, Astora Piazzolli, argentyńska formacja San Luis Tango i polska wokalistka Magdalena Lechowska.

Argentyński zespół tangowy stworzony w 2006 r. przez wybitnych instrumentalistów i śpiewaków tanga o międzynarodowej renomie. Repertuar zespołu opiera się nie tylko na klasycznych tangach i milongach ale przede wszystkim na wybitnych dziełach, Astora Piazzolli. Od 2008 zespół odbył ponad 15 tras koncertowych, występując w prestiżowych teatrach Ameryki i Europy!

Wyróżnienia:
- Złoty Condor (2009) najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna.
- Pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna (2011)
- Nominacja do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja" (2016)
Do swoich polskich tras zapraszają Magdalenę Lechowską, polską wokalistkę wychowaną w Ameryce Południowej.
Magdalena śpiewa jak rodowita Argentynka i wykorzystuje latynoską stylistykę w polskich tangach. Koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie!

SENTIDO Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie. Dokonując gruntownej selekcji muzyki żydowskiej, zespół „Sentido" stworzył repertuar, w którym gra oraz śpiewa się emocje niezwykłe i zbyt silne, by je słowami wyrazić. W repertuarze znajdują się utwory twórców pochodzenia żydowskiego należących do różnych nurtów stylistycznych, a także utwory inspirowane kulturą żydowską. Całość w autorskim opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza.

Utwory śpiewane są w języku polskim, jak również w języku jidysz. Autorami tekstów polskich są m.in.: Agnieszka Osiecka, Jacek Cygan i Jerzy Ficowski.

WALDEMAR RYCHŁY to współzałożyciel zespołu Kwartet Jorgi, działającego nieprzerwanie od połowy lat 80. Przez ponad 30 lat wystąpił na setkach scen w Polsce i na świecie. Obecnie ciągle prowadzi ożywioną działalność. Kontynuując dotychczasowe dokonania wciąż jest w znakomitej formie, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym przez lata sprawia, że jego grupa jest w tej chwili bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą koncertową. Bogate akustyczne instrumentarium, a także staranne podejście do występów – te wszystkie elementy sprawiają, że koncerty grupy przyjmowane są niezwykle pozytywnie.

Proponowany koncert to Etno-Folk w nowoczesnych aranżacjach zespolony z rockiem akustycznym, europejską muzyką klasyczną i jazzową improwizacją. Inspiracje te dostosowane są do współczesnych kanonów wykonawczych, a następnie przekształcone w rozbudowane i tryskające autentyczną energią utwory, w spójny artystycznie i jednocześnie różnorodny i atrakcyjny program.

WILCZE FOLKI Koncert polskiej muzyki folkowej.
Wilcze folki – surowe piękno i dzikość… przestrzeń i nostalgia…
Wilcze folki to ludowe opowieści pełne swobody muzycznej, w której biały głos Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej wybrzmiewa na tle nietypowego instrumentarium.

Razem z Małgosią zagrają: Marcin Karnowski, Magdalena Miszewska-Zasadna. Instrumenty to m. in. shruti box, hangdrum, hamgam.

źródło: KDK