wersja testowa serwisu

W Starostwie Powiatowym rozmawiali o gospodarce wodnej

D07F2E03-F5A2-49B7-9DC2-94A47E5D94EE
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

18 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie miały miejsce warsztaty związane z gospodarką wodą w regionie. Organizator – Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bartoszewicach zaprosił na spotkanie wszystkich wójtów z terenu powiatu kutnowskiego oraz przedstawicieli lokalnych spółek wodnych. W prelekcjach brali udział również przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego: Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski oraz główny specjalista Barbara Miszkiewicz.

„Lokalne Partnerstwa do spraw Wody" (LPW) to oficjalna nazwa spotkań, podczas których kształtuje się współpraca polegająca na zarządzaniu zasobami wodnymi w lokalnym rolnictwie. Celem projektu jest diagnoza stanu zasobów wodnych w powiecie kutnowskim oraz analiza formalno-prawna uwzględniona w Prawie Wodnym. 

Powiat Kutnowski został wytypowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego jako miejsce do przeprowadzenia pilotażowego spotkania LPW. Obecnie wybierani są partnerzy działający w ramach programu, którzy będą reprezentować odpowiednie sektory gospodarki wodnej.

- Powiat kutnowski znajduje się w specyficznym położeniu geograficznym. Ze względu na swój rolniczy charakter zmaga się z wieloma problemami. Jednym z nich jest dostęp do naturalnych źródeł wodnych. Dlatego cieszy nas, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zauważyło ten problem i wybrało nasz powiat jako pierwszy do przeprowadzenia programu wspierającego lokalną gospodarkę wodną. Jesteśmy gotowi współpracować z podmiotami Urzędu Wojewódzkiego oraz lokalnymi spółkami wodnymi– mówi Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Walczewski.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie