wersja testowa serwisu

Warszawska, Rekreacyjna i Kolejowa w nowej odsłonie

dji_0108_00001klOWfqWibGpC785HlX_20200528-154528_1
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Ważna inwestycja kończy się właśnie na Rawce. Przez kilka ostatnich miesięcy zrobiono tam bardzo wiele z punktu widzenia uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej. Poprawiła się też jakość chodników i dróg w ulicach: Warszawskiej, Kolejowej i Rekreacyjnej

Bardzo dobre informacje napływają od skierniewickiej spółki WOD-KAN, która w ostatnim czasie wspólnie z Urzędem Miasta realizowała kolejny etap inwestycji w ramach projektu – „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Skierniewice". Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na podstawie umowy o dofinansowanie podpisanej 10 marca 2017 r. Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła ponad 73 mln zł.

Przypomnijmy, że prace wystartowały w połowie lutego 2020 roku i swoim zakresem objęły ulice Kolejową, Rekreacyjną i Warszawską. Od tego czasu pod ziemię wkopano blisko kilometr rur sieci kanalizacyjnej oraz przyłącza do poszczególnych posesji. Całość systemu mają uzupełnić przepompownie, których montaż właśnie wystartował. – Obecnie pracujemy nad wyposażeniem obiektu przepompowni w armaturę i urządzenia sterujące. Następnie pozostanie nam uporządkowanie terenu oraz docelowe zagospodarowanie terenu samej przepompowni – informuje spółka WOD-KAN.

Swój udział w zadaniu miał również skierniewicki Urząd Miasta, który był odpowiedzialny na renowację siedemdziesięciometrowego odcinka ul. Warszawskiej oraz budowę nowego chodnika na całym odcinku ww. ulicy od ul. Domarasiewicza do ul. Kolbego. Ten zakres inwestycji kosztował nieco ponad 140 tys. zł, a zadanie realizowała firma JKM Mirex. Pozostałe odcinki nawierzchni jezdni i chodnika odtworzyła już spółka Wod-Kan.

- Zależało nam na tym, aby prace odbywały się jednocześnie. Wszystko po to, aby w jak w najmniejszym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie mieszkańcom osiedla – słyszymy w Wydziale Dróg i Komunikacji skierniewickiego Urzędu Miasta.

Dodajmy, że inwestycja miała potrwać do końca czerwca. Wszystko wskazuje jednak na to, że drogowcy uporają się z zadaniem nieco szybciej.

źródło: UM Skierniewice

Zobacz zdjęcia: