wersja testowa serwisu

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Tomasz Marciniak zabiera głos w sprawie sesji w Krośniewicach. Mamy oświadczenie

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu KutnowskiegoTomasz Marciniak zabiera głos w sprawie sesji w Krośniewicach. Mamy oświadczenie

Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach nie należała do spokojnych. Podczas jednego z głosowań, klub radnych "Przyjazna Gmina Krośniewice" nie przyjął uchwały dotyczącej uruchomienia transportu zbiorowego, o który starała się burmistrz Katarzyna Erdman.

Miały być nowoczesne autobusy, miało być taniej, a dzięki dostosowaniu połączeń do mieszkańców pracujących w kutnowskiej podstrefie ekonomicznej, możliwy byłby bezpieczny powrót także po godzinie 22.

Stanowisko w sprawie wczorajszego głosowania zajęła burmistrz Katarzyna Erdman (wideo tuż pod artykułem) oraz Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski.

Do naszej redakcji wpłynęło również oświadczenie Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego - Tomasza Marciniaka. Całość publikujemy poniżej:

"Sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach pokazała, że nazwa klubu radnych "Przyjazna Gmina Krośniewice", która tak często jest eksponowana na sesji, okazała się „nieprzyjazna" dla Mieszkańców Gminy Krośniewice. Oglądając sesję byłem zdumiony i zdziwiony zachowaniem radnych podczas głosowania uchwał. Po głosowaniu jednak widać było, że może niektórzy radni „przebudzili się" i wstrzymali widząc, że chyba nie tędy droga. Dla dobrych pomysłów nie należy walczyć "politycznie", lecz podejmować słuszne decyzje dla Gminy Krośniewice. Przykro mi jest, że w Gminie, w której mieszkam, nie ma porozumienia Radnych z Burmistrzem.

Opinie każdy może mieć różne na temat Burmistrza i Rady, natomiast po to są wybierani w wyborach przez mieszkańców, żeby wspólnie działali dla dobra Gminy. Myślę, że w samorządzie lokalnym należy głosować dla dobra mieszkańców, a nie swojej opcji politycznej czy klubowej i tak postępuję w Radzie Powiatu Kutnowskiego. Natomiast odnośnie kwestii zwracania uwagi Radnemu Tomaszowi Walczewskiemu przez Przewodniczącego Rady, że obraża mieszkańców niewłaściwie mając ułożone nogi pod stołem, to zachowanie , którego nawet nie warto komentować."

Z poważaniem
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego
Tomasz Marciniak

Zobacz dwa filmy poniżej: