wersja testowa serwisu

Więcej zieleni w Kutnie. Przy ul. Papieża Jana Pawła II pojawiła się nowa rabata

dsc08900_2
fot. Urząd Miasta Kutno

W pasie drogowym ul. Papieża Jana Pawła II pojawiła się nowa rabata, która składa się z m.in. krzewów oraz bylin (trawy ozdobne). Wśród roślin znajdziemy dwie odmiany trawy (miskant, trzcinnik), berberysy, dereń biały oraz hortensje. Z uwagi na okres aklimatyzacji i regeneracji roślin po założeniu rabata swoje pełne piękno ukaże dopiero w przyszłym roku.

Biuro Zieleni Miejskiej wykonało również nowe nasadzenia, np. ostrokrzewów, żarnowców, klonów kolumnowych, kalin, czy dereni w Parku Traugutta. Park ozdobiły również świeżo zasadzone byliny. Jest to pierwszy etap tegorocznych nasadzeń, drugi planowany jest w połowie czerwca.

Ponadto w ramach pielęgnacji ubiegłorocznych nasadzeń drzew (ok. 400 szt.) w mieście m.in. przy ul. Rychtelskiego, Sobieskiego Barei, Mireckiego czy Al. ZHP, Biuro Zieleni Miejskiej zamontowało wokół pnia drzew specjalne aplikatory służące do ich nawadniania. Specjalne worki są uzupełniane co kilkanaście dni, tak aby drzewa w takcie wegetacji miały zapewnioną odpowiednią ilość wody.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: