wersja testowa serwisu

Wielka kasa dla kutnowskiego "Staszica". Podpisano umowę na dofinansowanie projektu "Informatyk XXI wieku"

104264213_958854751234423_8224288167233970908_o
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

W Starostwie Powiatowym w Kutnie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Dofinansowanie dotyczy projektu „Informatyk XXI wieku", który będzie realizowany w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 1,8 miliona złotych, z czego wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego to kwota w wysokości 1 587 825,93 zł.

Umowę podpisali: Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski. W podpisaniu umowy uczestniczyła także Jolanta Pietrusiak – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Projekt będzie realizowany w Zespole Szkół nr 1 w latach 2020-2022. Celem głównym projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia 100 uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie poprzez organizację zajęć dodatkowych podnoszących kwalifikacje zawodowe, program doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz zapewnienie staży zawodowych. W ramach projektu zostanie również zakupiony sprzęt do pracowni zawodowej oraz organizacja studiów podyplomowych dla 1 nauczycielki i przeszkolenie 4 nauczycieli z obsługi zakupionego sprzętu.

- Ostatnie czasy, zwłaszcza epidemia koronawirusa, który wybuchła w Polsce, pokazuje jak ważni są informatycy w naszym kraju. Wiele pracy, która w tym czasie się odbywała była realizowana zdalnie, poprzez videokonferencje, itp. Zawód informatyka, zawód grafika jest właśnie jednym z tych zawodów, który jest ciągle w naszym kraju zawodem deficytowym i warto się kształcić właśnie w tych kierunkach, a my to umożliwiamy – mówi Robert Baryła, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie