wersja testowa serwisu

Wjechał pod prąd na autostradę i zderzył się z ciężarówką. Policja wydała komunikat w sprawie wczorajszego wypadku

262-127361
fot. KPP w Kutnie

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło 10 marca 2021 roku po godzinie 18.30 na autostradzie A1 w miejscowości Komadzyn. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 40-letni kierowca Audi.

W środę, 10 marca 2021 roku roku ok godz. 18.30 kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A1 w miejscowości Komadzyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Audi - jadąc autostradą A1 pod prąd nitką w kierunku Łodzi - uderzył czołowo w pojazd ciężarowy Scania.

- Kierujący pojazdem Scania znajdował się na lewym pasie ruchu i był w trakcie wyprzedzania pojazdu ciężarowego Volvo. Kierowca pojazdu Scania widząc, że w jego kierunku pod prąd jedzie pojazd Audi zaczął zjeżdżać na prawy pas i uderzył w cysternę ciągnięta przez pojazd Volvo - relacjonują policjanci.

W wyniku tego zdarzenia kierowca Audi, 40-letni mieszkaniec gminy Aleksandrów Łódzki, poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Scanią i Volvo byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

fot. KPP w Kutnie