wersja testowa serwisu

Władze gminy Rusiec dążą do budowy przedszkola i klubiku dla dzieci

DSC_0013
fot. Urząd Gminy Rusiec

Budowa nowoczesnego przedszkola oraz klubiku dla dzieci to na najbliższe lata priorytetowe zadanie Gminy Rusiec.

- Inwestycja wymaga dużych nakładów finansowych, a czas jej realizacji uzależniony jest głównie od możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Ważne jest, aby najmłodszym mieszkańcom gminy zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju - informują przedstawiciele Urzędu Gminy Rusiec.

W dążeniu do założonego celu, 22 stycznia br. poczyniono kolejne kroki. W tym dniu oficjalnie w obecności notariusza dokonano zamiany działek pomiędzy Gminą Rusiec reprezentowaną przez Wójta Damiana Szczytowskiego, a Rzymskokatolicką Parafią Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ruścu reprezentowaną przez Ks. Proboszcza Jana Furgałę.

- Dzięki tej zamianie: Gmina stała się właścicielem gruntu w pobliżu już istniejących obiektów sportowych oraz budynku szkoły podstawowej, w dogodnej lokalizacji zostanie wybudowane nowoczesne przedszkole i klubik dla dzieci wraz z zapleczem administracyjno-gospodarczym, terenem zielonym, placem zabaw oraz miejscami parkingowymi - dodają władze gminy.

W publicznej placówce utworzone zostaną: 4 oddziały przedszkolne, oddział w postaci klubiku dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

źródło: UG Rusiec