wersja testowa serwisu

Włamanie do warsztatu samochodowego, straty wyceniono na ponad 20 000 złotych. Policja zatrzymała trzy osoby

262-127108
fot. KPP w Kutnie

Kryminalni z kutnowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamanie do warsztatu i kradzież Hyundaia Tucsona. Jeden z nich, 32-latek, odpowie dodatkowo za podpalenie auta oraz posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Decyzją sądu ten podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

19 lutego 2021 roku do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do warsztatu samochodowego, skąd zginęły między innymi elektronarzędzia, rejestrator monitoringu oraz samochód Hyundai Tuscon. Starty oszacowano na około 23 000 złotych.

Skradziony pojazd został odnaleziony jeszcze tego samego dnia na terenie gminy Gostynin, bez kół i kompletnie spalony. Wnikliwa praca kutnowskich kryminalnych, zebrane materiały i dowody pozwoliły na wytypowanie i ustalenie podejrzanych.

2 marca 2021 roku kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn. Byli to mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 28 i 32 lat. Podczas przeszukania w mieszkaniu 32-latka policjanci zabezpieczyli prawie 100 gramów amfetaminy, które ukrył w lodówce. Ponadto przy mężczyźnie ujawniono również kilka tabletek ekstazy oraz niewielką ilość marihuany i amfetaminy. 4 marca 2021 roku kryminalni zatrzymali trzeciego sprawcę - 25-latka.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do warsztatu, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto 32-latek dodatkowo usłyszał zarzut zniszczenia samochodu poprzez jego podpalenie, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Za ten czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Część skradzionych z warsztatu przedmiotów policjanci już odzyskali. Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. 5 marca sąd przychylił się do wniosku i podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Pozostali dwaj podejrzani zostali oddani pod dozór policyjny.

źródło: KPP w Kutnie

fot. KPP w Kutnie