wersja testowa serwisu

Włamanie się do motelu w Pleckiej Dąbrowie. Zatrzymano obywatela Mołdawii, grozi mu 10 lat więzienia

5DDEADE6-F9BE-4218-A414-26351E1B731B
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z żychlińskiego komisariatu zatrzymali 26-letniego obywatela Mołdawii. Mężczyzna włamał się do pomieszczeń motelu w Pleckiej Dąbrowie, skąd ukradł telefon, powerbank i pieniądze. Za ten czyn grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące.

8 października 2020 roku dyżurny kutnowskiej komendy został zaalarmowany o włamaniu na terenie motelu w miejscowości Plecka Dąbrowa w gminie Bedlno. Do zdarzenia doszło 7 października około godziny 22.30. Jak relacjonował pokrzywdzony, ktoś wybił szybę i przez okno dostał się do wnętrza motelu. Sprawca ukradł telefon komórkowy, powerbank oraz gotówkę.

Na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żychlinie. Mundurowi zebrali informacje i ruszyli na poszukiwanie sprawcy. Sprawdzając okolicę, zauważyli idącego drogą mężczyznę, który na widok patrolu ukrywał twarz i stał się nerwowy. Uwagę policjantów zwróciła świeża rana na prawej dłoni mężczyzny. Mając wiedzę, że sprawca włamania wybił okno w motelu, mundurowi postanowili przeszukać mężczyznę.

- 26-letni obywatel Mołdawii posiadał przy sobie skradziony z motelu łup. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 9 października usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 10 października na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie sąd aresztował podejrzanego na dwa miesiące - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.