wersja testowa serwisu

Włamywali się w gminie Nowe Ostrowy, wpadli w ręce policji. Jeden z nich był poszukiwany i miał narkotyki

64
fot. KPP w Łęczycy

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o włamania do pomieszczeń na terenie gminy Nowe Ostrowy. Sprawcy kradli głównie narzędzia, elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy. Obaj usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich - 26-latek, od którego wszystko się zaczęło był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Wszystko zaczęło się od informacji uzyskanej od dzielnicowej z Komisariatu Policji w Krośniewicach o miejscu, w którym może przebywać osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. 18 listopada 2020 roku informacja ta potwierdziła się.

- 26-letni mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Łącznie zabezpieczono 2,5 grama tego narkotyku. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie - informują kutnowscy mundurowi.

W tym samym czasie skrupulatna analiza materiałów dotyczących kradzieży z włamaniem, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie gminy Nowe Ostrowy, doprowadziły do wytypowania zatrzymanego mężczyzny jako jednego ze współsprawców włamań. Dalsze ustalenia mundurowych doprowadziły do miejsca, gdzie ukryte zostały skradzione przedmioty. Odzyskano mienie o łącznej wartości ponad 5000 złotych.

19 listopada 2020 roku policjanci zatrzymali 18-latka, który okazał się wspólnikiem mężczyzny.

- Zebrany przez policjantów materiał dowodowy na chwilę obecną pozwolił na postawienie mężczyznom trzech zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 26-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających - dodają policjanci.