wersja testowa serwisu

Wspólne działania poddębickiej policji i Straży Ochrony Kolei

Wspólne działania poddębickiej policji i Straży Ochrony Kolei
fot. KPP w Poddębicach

Policjanci z poddębickiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzili działania pn. "Raw-Rail Action Week". Celem prowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa kierującym, jak i pieszym, a także zapobieganie dewastacji oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Od 6 do 13 września 2021 roku, była prowadzona V edycja akcji "RAW-RAIL ACTION WEEK", realizowana w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich Unii Europejskiej-RAILPOL. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei, kontrolowali ruch pieszych i pojazdów szczególnie w miejscach, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń. Działania prowadzone przez mundurowych miały na celu kontrolowanie przestrzegania przepisów porządkowych, obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Pamiętajmy-przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi, jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

źródło: KPP w Poddębicach