Do poważnego wypadku doszło w czwartek, 24 lipca, tuż przed godziną 17:00 na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Brodowe, niedaleko Radomska. Do zdarzenia doszło na nitce w kierunku Katowic, ale w tej chwili autostrada jest zablokowana w obu kierunkach. Policja kieruje na objazdy.
Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku wystrzału opony w ciężarówce. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadące obok BMW, potem w bariery energochłonne, a następnie ponownie w osobówkę. Siła zderzenia była tak duża, że część ciężarówki przygniotła samochód.
– Za kierownicą ciężarówki siedział 36-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. BMW kierował 38-letni obywatel Estonii, który podróżował z dzieckiem – poinformowała podinspektor Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. – Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu wciąż trwają intensywne działania służb ratowniczych, mające na celu wydostanie dziecka z pojazdu – dodała.
W wyniku wypadku autostrada A1 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach – zarówno w stronę Katowic, jak i Łodzi. Kierowcy są proszeni o korzystanie z wyznaczonych objazdów, te są poprowadzone drogą krajową 91.
Na miejscu cały pracują służby ratunkowe, policja oraz straż pożarna.