wersja testowa serwisu

Wypadek na krajowej "siedemdziesiątce dwójce". W akcji wszystkie służby ratunkowe

Wypadek na krajowej "siedemdziesiątce dwójce". W akcji wszystkie służby ratunkowe
fot. KP PSP w Poddębicach

Wszystkie służby ratunkowe interweniowały na drodze krajowej nr 72 w gminie Dalików, gdzie doszło do zderzenia się dwóch samochodów.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach wpłynęło kilkanaście minut po godzinie 11:00. Jak przekazał EPD24, st. kpt. Radosław Ogrodowczyk, na DK72 w okolicach miejscowości Przekora zderzyły się dwa pojazdy - osobowy i jeden typu bus. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej - dwa PSP Poddębice i jeden OSP Krzemieniew. Działania strażaków już się zakończyły. Na miejscu pracują jeszcze policjanci.

Aktualizacja: 

Jak wynika z ustaleń policjantów, pojazd marki Volkswagen Crafter, jadąc w kierunku Łodzi, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo wyprzedzającym go pojazdem marki Volkswagen Passat. W wyniku zderzenia drugie auto zjechało z drogi, po czym uderzyło przodem pojazdu w przepust i wjechało do rowu. Kierujący byli trzeźwi.

Zobacz zdjęcia: