wersja testowa serwisu

Wypadek na skrzyżowaniu Katowickiej z Tuszyńską w Rzgowie. karetka pogotowia zderzyła się z osobówką

253-129020
fot. KPP Łódź Wschód

Sygnalizacja świetlna nie tylko reguluje przepływ ruchu na drogach, ale również zapewnia bezpieczeństwo, tak samo uczestnikom ruchu drogowego jak i pieszym. Rzgowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 21 kwietnia 2021 roku z udziałem karetki pogotowia i skody.Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może ale tylko pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych .

Policjanci każdego dnia przypominają o zachowaniu ostrożności na drogach, kierowaniu się zdrowym rozsądkiem i zasadzie ograniczonego zaufania. 21 kwietnia 2021 roku tuż po godzinie 9:00 w Rzgowie na skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Tuszyńską doszło do zdarzenia drogowego. Karetka pogotowia ratunkowego jadąc ,,na sygnałach" w kierunku Łodzi wjechała na skrzyżowanie przy palącym się czerwonym świetle. W tym momencie doszło do zderzenia się ze skodą, która skręcała w ulicę Tuszyńską a dla jej kierunku jazdy paliło się światło zielone.

W wyniku zdarzenia 57-letnia kierująca skodą i 31-letni kierowca karetki zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pacjentka przewożona w chwili zdarzenia karetką dotarła do szpitala do którego była od początku wieziona.

Tego samego około godziny 6:00 w Grodzisku 65a 30-letni kierujący dostawczym mercedesem zjechał na pobocze po czym do rowu uszkadzając przy tym ogrodzenie i bramę wjazdową do posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca został ukarany mandatem.

Policja przypomina, kiedy na drodze jest sygnalizacja świetlna, a oprócz niej znajdują się znaki drogowe, przede wszystkim „STOP" to należy pamiętać o hierarchii znaków i sygnałów drogowych. Jeśli sygnalizator jest sprawny ma on priorytet nad pozostałymi znakami. Inaczej sytuacja wygląda gdy ten sam sygnalizator ulegnie z jakichkolwiek przyczyn awarii, wówczas kierujący ma obowiązek stosowania się do pozostałych znaków drogowych. Znak „STOP" w tym przypadku informuje kierującego, że jest on na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Naszym priorytetem jest to by każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu. Najważniejsze jest zachowanie kierowców, aby każdy z nich wykazywał się rozsądkiem, przestrzegał przepisów ruchu drogowego i zawsze dostosowywał prędkość do warunków na drodze.

źródło: KPP Łódź Wschód