wersja testowa serwisu

Wypadek na ulicy Jana Pawła II w Sieradzu. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, jedna osoba trafiła do szpitala

policja-ZRM-Straz
fot. ilustracyjne

W miniony czwartek, 3 czerwca 2021 roku około godziny 18.00, w Sieradzu na ulicy Jana Pawła II doszło do wypadku drogowego. Kierujący motocyklem 23-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Jego pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do sieradzkiego szpitala. Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną jazdę.

3 czerwca 2021 roku kilka minut przed godziną 18.00 w Sieradzu na ulicy Jana Pawła II, przed rondem Lecha Kaczyńskiego doszło do wypadku drogowego. Kierujący motocyklem marki Honda 23-letni mieszkaniec gminy Sieradz, jadąc wraz z pasażerką, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Wpadł w poślizg a następnie przewrócił motocykl. 23-letnia kobieta została hospitalizowana.


W związku ze sprzyjającą w ostatnich dniach pogodą na drogach wzrosła liczba motocyklistów. Pamiętajmy o nieprzekraczaniu dozwolonej prędkości i zachowaniu odpowiedniej odległości od pojazdów nas poprzedzających. Uważajmy na przejściach dla pieszych, pamiętając o tym, że od 1 czerwca tego roku, zgodnie z nowymi przepisami, pieszy ma pierwszeństwo również wchodząc na pasy. Zwracamy uwagę również pieszym użytkownikom dróg, że od kilku dni obowiązuje zakaz patrzenia w ekran i prowadzenia rozmów przez telefon podczas przechodzenia przez jezdnię.

Źródło: KPP Sieradz