wersja testowa serwisu

Wypadek w gminie Wieruszów. Ciągnik uderzył w samochód, sprawcą 16-latek bez prawa jazdy

Wypadek w gminie Wieruszów. Ciągnik uderzył w samochód, sprawcą 16-latek bez prawa jazdy
16-letni sprawca kolizji odpowie przed Sądem (fot. KPP w Wieruszowie)

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Do tego zdarzenia doszło dzisiaj, 17 marca 2020 roku w Mirkowie w gminie Wieruszów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 450 w Mirkowie (gm. Wieruszów). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus C 330, 16 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów, nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się prawidłowo Citroenem Berlingo. Citroenem w chwili kolizji kierował 19 – letni mieszkaniec powiatru wieruszowskiego.

Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy w nim uczestniczące. Policjanci ustalili również, że kierujący Ursusem nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym i wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

- Małoletni kierowca Ursusa, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich - informuje asp. sztab. Damian Pawlak, oficer prasowy KPP w Wieruszowie.