wersja testowa serwisu

Wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Jeden z kierowców był pod wpływem alkoholu

policja

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego nissan. Do zdarzenia doszło wczoraj w Wieluniu na skrzyżowaniu ulic P.O.W./Wendta. 25-letni kierowca motocykla znajdował się w stanie nietrzeźwości i został przewieziony do szpitala.

7 czerwca 2021 roku o godz. 20.20 na skrzyżowaniu ulic P.O.W. /Wendta doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla bajaj oraz samochodu nissan. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, iż kierujący motocyklem bajaj, 25-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzył w przód nissana. którym kierowała 28-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Kierująca nissanem była trzeźwa. Wyjaśniane są dokładne okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

Jak pokazują tragiczne statystyki, motocyklista biorący udział w zdarzeniu drogowym bardzo często odnosi poważne obrażenia. Kierujący jednośladem nie jest chroniony maską pojazdu, pasami bezpieczeństwa, czy też poduszką powietrzną. Jedyną ochroną ciała motocyklisty podczas zderzenia z innym pojazdem jest odzież motocyklowa, tj. kask, obuwie, rękawice, kurtka ochronna. Apelujemy do motocyklistów o rozsądek i wyobraźnię. Kierującym samochodami przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności i czujności, tak aby każdy uczestnik ruchu drogowego był bezpieczny.

Źródło: KPP Wieluń