Wypatrzył ofiarę i zaatakował. Policja zatrzymała 30-latka z Kutna

policja-kajdanki

Kutnowscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia 2023 roku w godzinach popołudniowych. 64-letni mieszkaniec Kutna, wypłacając pieniądze z bankomatu, został zaatakowany przez młodego mężczyznę. Napastnik wyczekał moment, w którym mężczyzna pobrał gotówkę, po czym odepchnął 64-latka i zabrał pieniądze. Poszkodowany mężczyzna zawiadomił o całym zdarzeniu policję. 

Mundurowi od razu zajęli się sprawą. Przeanalizowali skrupulatnie zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczony monitoring, na którym został zarejestrowany wizerunek sprawcy. 

- Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Kutna. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut rozboju. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Daria Olczyk.