wersja testowa serwisu

Wystawa już czynna "Jan Paweł II - papież Polak" w Muzeum w Krośniewicach

b_1024_1024_0_00_images_IMG_0918

Od dnia 28 października br. w Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach udostępniona jest wystawa czasowa pt.: "Jan Paweł II - Papież Polak".

- Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa nie było tradycyjnego wernisażu. Niemniej jednak wśród pierwszych zwiedzających gościliśmy ks. Tomasza Jackowskiego - proboszcza naszej parafii, kilku sympatyków muzeum i parafian - informują przedstawiciele Muzeum. - Jak wcześniej informowaliśmy na ekspozycji prezentowany jest m.in. zbiór monet i medali upamiętniający postać Jana Pawła II i Jego pielgrzymek do Polski, rzeźby ludowe, liczne wydawnictwa prasowe i książkowe, pamiątki pielgrzymów, fotografie, plansze z wizerunkami i myślami naszego papieża. Ulotka informacyjna oraz zakładka stanowią miłą pamiątkę zwiedzania.

Przypomnijmy, ze wystawa jest częścią projektu dofinansowanego przez Łódzki Dom Kultury w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na terenie Województwa Łódzkiego w ramach obchodów Roku Świętego Jana Pawła II. Ekspozycję można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 - 15.00 (oprócz 1. XI), z zachowaniem wymogów sanitarnych.