wersja testowa serwisu

Wysyp firm specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań od banków. Jak wybrać tę właściwą?

artykul-4

Z roku na rok powstaje w Polsce coraz więcej firm specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań od banków, z tytułu umów frankowych, zawartych na nie do końca uczciwych warunkach. Sytuacja jest o tyle ciekawa, iż wbrew powszechnym przekonaniom, to właśnie klienci a nie banki są na wygranej pozycji.

Sytuacja z kredytami frankowymi wydaje się być klarowna. Prawomocne wyroki sądowe spowodowały wysyp firm, które proponują pozyskanie odszkodowania.

Czym zatem powinien sugerować się kredytobiorca przy podjęciu decyzji o wyborze firmy? Na jakie aspekty najbardziej powinien zwrócić uwagę, by nie rozpocząć współpracy z firmą, która stosuje nieuczciwe praktyki i nie dba o klienta?

Na bazie jakich kryteriów rekomendowany jest wybór firmy odszkodowawczej?

Warto przede wszystkim sprawdzić, jak długo dana firma funkcjonuje na rynku, a także czy jest zrzeszona w odpowiednich organizacjach. Koniecznie należy zapoznać się z kwalifikacjami i doświadczeniem pracowników firmy odszkodowawczej. Musi cechować ich nie tylko kompetencja, ale również profesjonalizm.

Świetnym rozwiązaniem jest także przeanalizowanie opinii byłych klientów na forach dyskusyjnych czy portalach społecznościowych.

O czym nie można zapomnieć?

Rekomendowane jest bezpośrednie spotkanie z osobą, która będzie cię reprezentowała w długiej batalii o odszkodowanie jeszcze przed zleceniem sprawy. Trzeba mieć przede wszystkim zaufanie do danego pracownika firmy odszkodowawczej, który powinien konsultować z klientem praktycznie każdą decyzję.

Firma odszkodowawcza musi mieć świadomość, że klient jest współuczestnikiem w całym procesie uzyskiwania odszkodowania od banku za nieuczciwie zawartą umowę. Warto również poprosić pracownika danej firmy odszkodowawczej, aby przygotował bardzo dokładną ofertę warunków współpracy.

Zwróć uwagę jak wyglądają działania firmy odszkodowawczej

W pierwszej kolejności firma odszkodowawcza powinna ocenić czy w danym przypadku jest możliwe ubieganie się o odszkodowanie, a także jaki może być jego wymiar. Ponadto firma powinna traktować każdego klienta indywidualnie, nie może stosować rutynowych i schematycznych działań.

Warto pamiętać, że współpraca z firmą odszkodowawczą obejmuje nie tylko i wyłącznie analizę danej sprawy, ale również ustalenie zasadności i pomocy w skompletowaniu potrzebnej dokumentacji. Firma powinna także dbać o formę przesyłanych dokumentów i terminy.

Na co warto zwrócić uwagę w umowie podpisywanej z firmą odszkodowawczą?

Umowa musi być przede wszystkim jasna dla klienta. Nieufności powinny wzbudzać różnego rodzaju niejasności czy wielostronicowe załączniki, które nie zostały odpowiednio wyjaśnione. W umowie muszą znajdować się zarówno zasady wynagrodzenia firmy odszkodowawczej, jak i możliwość odstąpienia od umowy.

Jaka firma odszkodowawcza jest godna polecenia?

Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich powinny skontaktować się z właścicielami marki NIK Odszkodowania - Bartłomiejem Nogą i Marcinem Kaczmarkiem w celu uzyskania informacji związanych ze sposobami uzyskania odszkodowania od banków. Kontakt z firmą i określenie możliwości uzyskania odszkodowania są bezpłatne i niewiążące.

Wystarczy zadzwonić, aby dowiedzieć się wiecej:

Marcin Kaczmarek
Dyrektor Regionalny
tel. +48 605 244 393

Bartłomiej Noga
Dyrektor Regionalny
tel. +48 537 577 975