wersja testowa serwisu

„Z kolorowanką przez powiat". Starostwo Powiatowe organizuje kolejny konkurs

97498667_938201376633094_5696327790819803136_o
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Starostwo Powiatowe w Kutnie rusza z nowym konkursem pt. „Z kolorowanką przez powiat", w którym główną nagrodą będą powiatowe puzzle z Muzeum-Zamkiem w Oporowie. Jest to wersja limitowana. Dzisiaj pierwsze zadanie.

- W ramach konkursu zamieszczonych zostanie 15 kolorowanek o różnym stopniu trudności. Konkurs polegać będzie na pokolorowaniu wszystkich 15 kolorowanek i dostarczenie ich do Starostwa Powiatowego w Kutnie - mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. - Dzisiaj publikujemy pierwszą kolorowankę - przedstawiającą Herb Powiatu Kutnowskiego. Załączamy także regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe do pobrania.

Herb Powiatu Kutnowskiego przedstawia złotego lwa, zwróconego w prawą stronę oraz kłos zboża. Tło herbu jest zielone. Lew jest nawiązaniem do herbu miasta Kutna, natomiast kłos zboża i żółto-zielona kolorystyka herbu nawiązuję do rolniczych tradycji Ziemi Kutnowskiej. 

Powiat Kutnowski, potocznie nazywany też Ziemią Kutnowską czy Regionem Kutnowskim to powiat położony w północnej części województwa łódzkiego, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. W jego skład wchodzi miasto Kutno, gminy wiejsko-miejskie: Żychlin oraz Krośniewice, a także gminy wiejskie: Bedlno, Dąbrowice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce.

Załączniki i regulamin w TYM MIEJSCU.