wersja testowa serwisu

Za nami pierwsza edycja rajdu rowerowego "Na zdrowie"

243374959_186574746924725_2259833019269667401_n

W minioną sobotę (25.09.2021r.) odbyła się pierwsza edycja RAJDU ROWEROWEGO "NA ZDROWIE" organizowanego przez Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o. o.. Rajd odbył się pod Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego.

Wydarzenie miało na celu promocję zdrowego trybu życia, profilaktyki prozdrowotnej oraz zaproponowanie spędzania wolnego czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Przed wyjazdem w drogę była możliwość pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi w szpitalnym namiocie na pl. Piłsudskiego w Kutnie.

Trasa rajdu obejmowała 6 miejscowości: Kutno – Florek – Michałów – Głogowiec – Raciborów – Kuczków – Kutno, a jej długość wyniosła około 20 km. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy bez względu na wiek. Podczas rajdu przewidziano dłuższą przerwę na ognisko, przy którym to Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik wręczył cyklistom z terenu powiatu pamiątkowe medale za uczestnictwo. 

Inicjatywa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego jest szczytna. Aktywność sportowa na świeżym powietrzu to pierwszy krok do dobrego samopoczucia i zdrowego organizmu – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik – Jest to prosta i tania profilaktyka, dzięki której będziemy w stanie zapobiec rozwojowi wielu chorób, szczególnie tych dotyczących układu krążenia. Sam kiedy tylko mogę staram się aktywnie spędzać czas na powietrzu. Dzięki temu czuję się lepiej i mam więcej energii na cały dzień. Mam nadzieję, że wydarzenie to zapiszę się na stałe w harmonogram wydarzeń w Powiecie Kutnowskim.

Zdrowe przekąski uczestnikom Rajdu Rowerowego „Na Zdrowie" zapewnili Adam Piotrowski z firmy „Agropol" dzieląc się pysznymi polskimi jabłkami oraz uczniom z ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, którzy przygotowali owsiane ciastka.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie