wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura

Zaawansowane prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 485

xUUfsk75LnH5Y5_20200605-115742_1
fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 485 na odcinku węzeł Pabianice Płd na drodze ekspresowej S8 - Dłutów.

Jest to jedno z dwóch zadań realizowanych obecnie na tej trasie w ramach systemu „zaprojektuj i wybuduj". Inwestycja jest dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W sumie rozbudową objęto prawie 8 km drogi 485, a wartość kontraktu to prawie 42 miliony złotych.

Zakres robót, obejmuje rozbudowę jezdni do 7 metrów, budowę nowych chodników, zatok, dróg serwisowych, zjazdów, przepustów, odwodnienia, oświetlenia, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę skrzyżowań, w tym budowę nowego ronda w miejscowości Pawłówek.

Zaawansowanie prac jest już bardzo wysokie, bo ponad 78%. W tym momencie drogowcy prowadzą roboty na nowopowstałym rondzie w miejscowości Pawłówek, gdzie wkrótce będzie układana warstwa wiążąca. Po tych robotach, na całym odcinku pozostanie do ułożenia na jedni już tylko warstwa ścieralna i wykonanie oznakowania poziomego. Ścieżki rowerowe są gotowe w 90%. Wykonywane są jeszcze roboty na poboczach, rowach i przy drogach serwisowych.

Zakończenie robót planowane jest do końca września tego roku. Obecnie funkcjonuje 1 wahadło w Pawłówku. Będą jeszcze ruchome wahadła, przy układaniu warstwy ścieralnej, ale to już finisz utrudnień.

źródło: ZDW w Łodzi

Zobacz zdjęcia: