wersja testowa serwisu

Zabezpiecz się przed złodziejami. Kutnowska policja zachęca do znakowania rowerów

bicycle-1838605_960_720

W związku z trwającym już w pełni sezonem rowerowym, Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza wszystkich chętnych do znakowania swoich jednośladów. Już w czwartek, 9 lipca w godzinach 9:00 - 14:00 na terenie kutnowskiej komendy przy ulicy Toruńskiej 14 będzie można oznakować swój rower.

- W związku trwającą epidemią i obostrzeniami, każdą osobę, która chce oznakować swój rower prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerami (24) 253-22-88 lub (24) 253–22-21 w celu umówienia się na konkretną godzinę znakowania jednośladów - informują policjanci. - Pamiętajmy o zabraniu ze sobą maseczki ochronnej oraz rękawiczek, a także dokumentów kupna roweru oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. W przypadku rowerów należących do osób małoletnich obowiązkowo powinien być obecny opiekun prawny.

Kutnowska policja działania prewencyjno-profilaktyczne związane ze znakowaniem rowerów prowadzi od kilku lat i cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Głównym celem tych działań jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.