wersja testowa serwisu

Zabójstwo przedsiębiorcy w gminie Piątek! Policja zatrzymała podejrzanych, to obywatele Ukrainy!

Bez-nazwy-1

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali dwie osoby mające związek z zabójstwem przedsiębiorcy z powiatu łęczyckiego. Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2021 w niewielkiej miejscowości w gminie Piątek. Sprawcy po pobiciu i skrępowaniu mieszkającego tam małżeństwa skradli precjoza. Niestety 52-letni pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Za zabójstwo grozi najwyższy wymiar kary - dożywocie.

Policjanci od początku pracowali przy tej sprawie na najwyższych obrotach. W pomoc łęczyckim stróżom prawa zaangażowali się najlepsi i najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Łodzi. Sprawdzany był szczegółowo każdy wątek.

- Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2021 roku około godziny 22.30 we wsi w gminie Piątek w powiecie łęczyckim. Wówczas na posesję, a później do domu zamieszkałego przez małżeństwo wtargnęło kilku zamaskowanych napastników - relacjonują policjanci. - W garażu, uderzając w głowę zaatakowali 52-letniego mężczyznę a następnie w części mieszkalnej pobili i skrępowali jego 49-letnią żonę. Po splądrowaniu domu uciekli. Niestety pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Już od pierwszych godzin w działania zaangażowano wielu policjantów. Funkcjonariusze po udzieleniu pomocy medycznej, zabezpieczyli ślady, ustalali świadków i ewentualne zapisy monitoringu oraz użyli psa tropiącego. Wszystko odbywało się pod nadzorem prokuratora.

- Śledztwo z miejscowej komendy przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, która na bieżąco współpracuje z Prokuraturą Rejonową w Łęczycy. W efekcie wielu żmudnych sprawdzeń i innych działań, o których z uwagi na ich charakter, nie chcąc zdradzać policyjnej kuchni nie możemy mówić, nastąpił przełom - dodają mundurowi.

Funkcjonariusze z Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy.

Zebrane przez kryminalnych informacje dały mocne podstawy do podejrzenia, że za zabójstwem stoi 40-latek. Kryminalni dotarli do mieszkania w łódzkiej dzielnicy Bałuty, gdzie został on zatrzymany w środę, 16 czerwca 2021 roku. Niemalże w tym samym czasie w lokalu przy ul. Zachodniej w ręce funkcjonariuszy wpadła 38-latka, mająca związek z tym zdarzeniem.

- Policyjni eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego zabezpieczyli szereg śladów, które stanowić będą materiał dowodowy w sprawie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta odpowie za pomocnictwo w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może trafić za kraty nawet na 15 lat - wyjaśniają policjanci.