wersja testowa serwisu

Zabrakło im alkoholu, więc wsiedli do auta i pojechali do sklepu. Kierowca miał 2,2 promila, a pasażer ponad 4

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Wczoraj (2 lipca) po godzinie 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali samochód w rowie i dwóch pijanych mężczyzn, kierującego i pasażera. Jechali do sklepu. Na szczęście tym razem nikt nie odniósł obrażeń. za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności ale już za spowodowanie wypadku śmiertelnego w takim stanie kara do 12 lat więzienia.

Tuż po godzinie 15:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łowiczu interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym. Na miejscu zastali samochód w przydrożnym rowie. Uczestnicy zdarzenia znajdowali się już poza pojazdem.

Jak ustalili policjanci, kierującym był 71-latek, który miał w organizmie 2,2 promila alkoholu, natomiast pasażer pojazdu miał ponad 4 promile.

- Z relacji świadków i samych uczestników zdarzenia mężczyźni jechali do pobliskiego sklepu, by kupić alkohol. W wyniku tego zdarzenia drogowego na szczęście nikt nie ucierpiał - informują mundurowi. - Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.