wersja testowa serwisu

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie ma nową koparko-ładowarkę. Sprzęt kosztował blisko pół miliona złotych

91513881_874722509667821_5717383180793675776_o
W odbiorze i oględzinach sprzętu uczestniczyli dziś m.in.: Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski (fot. Urząd Miejski w Strykowie)

Do bazy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie dotarł kolejny sprzęt. Gmina Stryków zakupiła fabrycznie nową koparko-ładowarkę wraz z wyposażeniem i osprzętem wartą 467 400 zł.

Wyłonionym w przetargu dostawcą maszyny jest toruńska firma INTERHANDLER Sp. z o.o., która dała na nią 3 lata gwarancji. Co istotne, okres gwarancji nie zawiera limitu motogodzin.

Koparko-ładowarka JCB 3CXECO wyposażona jest m.in. w pług hydrauliczny łamany, młot wyburzeniowy oraz zagęszczarkę.

Nowa maszyna zasili dotychczasowy sprzęt ZGKiM oraz JRP, poszerzając ich możliwości w zakresie wykonywania prac inwestycyjnych zleconych przez Gminę Stryków, ale również zimowego utrzymania dróg czy wiosennej naprawy odcinków gruntowych. Pierwszy test w terenie już niebawem. Kiedy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, koparka zostanie wykorzystywana do prac związanych, np. z budową wodociągu w Woli Błędowej.

W odbiorze i oględzinach sprzętu uczestniczyli dziś m.in.: Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski, Wiceburmistrz Strykowa Tamara Barańska-Kiemaczyńska, dyrektor ZGKiM w Strykowie Rafał Olczyk i Naczelnik Wydziału IZP Daniel Kolasa.

źródło: Urząd Miejski w Strykowie

Zobacz zdjęcia: