wersja testowa serwisu

Zawodnicy "Dziewiątki" Kutno rywalizowali w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

MWM-odz-2020-_20200904-074358_1
fot. UKS "Dziewiątka" Kutno

W mijającym tygodniu na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Młodzików U-16. W imprezie wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka" w Kutnie.

Najlepiej na tych mistrzostwach wypadła mistrzyni województwa młodzików w pięcioboju, Julia Tulińska, która swój tytuł mistrzowski wywalczyła tydzień wcześniej w Aleksandrowie Łódzkim. Do złotego medalu Julia dodała srebrny w biegu na 80 m ppł. i brązowy w biegu na 200 m ppł. W tym drugim biegu kutnianka ustanowiła nowy rekord życiowy, przebiegając dystans wydłużonego sprintu płotkarskiego w czasie 31,83 s. Na krótkim dystansie płotkarskim Julka uzyskała czas 12,78 s.

- Bardzo dobry występ naszej zawodniczki, trzy medale, każdy innego koloru wywalczone w wieloboju i w biegach płotkarskich. Każdy z tych wyników uprawnia Julie do występu na mistrzostwach kraju. Jeszcze dobry występ w mistrzostwach makroregionu i start w Słupsku na imprezie mistrzowskiej stoi otworem – podsumował występ swojej zawodniczki trener UKS Jacek Kudła.

Pozostałe wartościowe wyniki naszych zawodników:
- Agnieszka Bryszewska (dziewczynka starsza) – 4,51 m w skoku w dal i piąte miejsce w konkursie,
- Julia Karasiewicz (dziewczynka starsza) – szóste miejsce w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 135 cm,
- Kacper Matusiak (młodzik) – siódme miejsce w biegu na 100 m w czasie 12,78 s (rekord życiowy),
- Daniel Pawłowski (chłopiec starszy) – 4,85 m w skoku w dal (rekord życiowy),
- Zuzanna Wiśniewska (dziewczynka starsza) – 14,13 s w biegu na 100 m,
- Hubert Kowalski (chłopiec starszy) – 13,75 s w biegu na 100 m,
- Patrycja Czarnecka (młodziczka) – 50,80 s w biegu na 300 m.