Zbadaj się w laboratoriach Diagnostyki w Kutnie i Żychlinie

Zbadaj się w laboratoriach Diagnostyki z Kutnie i Żychlinie

Diagnostyka laboratoria medyczne prowadzi w Żychlinie i Kutnie akcję profilaktyczną „Zadbaj o swoje zdrowie", w ramach można wykonać 28 przekrojowych badań profilaktycznych w cenie 99 zł. Akcja potrwa do 29 maja 2024 roku. 

Pakiet maksimum dla każdego – tak nazywa się zestaw badań, który przy ulicy Narutowicza 27/29 w Żychlinie i przy ulicy Chrobrego 12 w Kutnie możemy zrealizować o ponad 70% taniej*. Znajdziemy w nim: morfologię krwi, OB, CRP, PT (INR), APTT, fibrynogen, glukozę, elektrolity, lipidogram, próby wątrobowe, amylazę, mocznik, kreatyninę, kwas moczowy, żelazo, wapń, magnez i TSH, czyli odpowiednio badania pozwalające znaleźć ewentualny stan zapalny w organizmie, ocenić funkcję układu krwiotwórczego, układu krzepnięcia, tarczycy, wątroby, trzustki i nerek.

Pakiet jest szczególnie polecany osobom z ryzykiem choroby zakrzepowo-zatorowej, ze względu na badania PT(INR), APTT i fibrynogen, które pomagają w analizie działania układu krzepnięcia. Morfologia krwi informuje o ogólnej kondycji organizmu oraz m.in. o niedoborach pierwiastków lub witamin będących przyczyną anemii. Pozwala także na wykluczenie choroby nowotworowej układu krwiotwórczego lub zaburzeń odporności. OB i CRP ilościowe to parametry wykrywające w organizmie stan zapalny. Badanie glukozy pomoże wykluczyć cukrzycę, a sód i potas pomogą wykluczyć zaburzenia elektrolitowe. Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG) to zestaw badań służący monitorowaniu gospodarki lipidowej organizmu i oszacowaniu ryzyka zachorowania na choroby sercowo – naczyniowe np. miażdżycę i nadciśnienie tętnicze oraz wystąpienia groźnych incydentów jak udar, zawał, czy nagła śmierć sercowa. Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP) to zestaw kilku badań, na podstawie których oceniana jest funkcja wątroby i dróg żółciowych, amylaza pomoże ocenić stan trzustki, a TSH działanie tarczycy. Mocznik, kreatynina 
i kwas moczowy dostarczą informacji o nerkach i pozwolą na szybkie rozpoznanie choroby metabolicznej – dny moczanowej. W zestawie znajdziemy także pozycje takie jak: żelazo, wapń i magnez, pierwiastki, które wpływają na wiele funkcji organizmu, m.in. na stan kości, mięśni, skóry, włosów, nasze samopoczucie. 

Akcja profilaktyczna potrwa do 29 maja 2024 roku, aby z niej skorzystać wystarczy zgłosić się do wskazanych punktów pobrań w Żychlinie lub Kutnie (akcja obowiązuje tylko w tych dwóch miejscach) i podać nazwę akcji „Zadbaj o swoje zdrowie" (pakiet maksimum). 

* 363 zł - cena regularna według cennika dla regionu pomorskiego