Najważniejsze wideo w eku24

Zbliża się III Odyseja Napoleońska w Leszczynku. Co w programie?

Asia

Wizyta Napoleona wraz z wojskiem, pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncerty i wiele, wiele innych atrakcji czeka na Państwa na III edycji Odysei Napoleońskiej, która odbędzie się w dniach 12-13 lipca 2024 roku na terenie zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku. Organizatorami wydarzenia są Gmina Kutno, Centrum Kultury Gminy Kutno i Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa B. Zaleskiego w Leszczynku.

W pierwszy dzień (piątek 12 lipca) zaplanowano koncert fortepianowy w ramach Festiwal Chopin en Vacances '2024, a drugiego dnia (sobota 13 lipca) na odwiedzających czeka szereg efektownych pokazów kawaleryjskich i artyleryjskich, prezentacja mody empirowej czy rekonstrukcja obwoźnego cyrku, ale przede wszystkim możliwość spotkania z samym Cesarzem Francuzów i zwiedzania jego namiotu. 

Podczas sobotniego wydarzenia będzie można również posłuchać koncertu muzyki polsko-francuskiej w wykonaniu Orkiestry Gminy Kutno oraz skosztować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Byszewa, Leszna i Sierakowa.

źródło: UM Kutno