Zbliża się "Podwieczorek z..." Anną Dymną w Kutnowskim Domu Kultury

Podwieczorek-z-Anna-Dymna-Kutno-head

Już w sobotę (1 kwietnia) w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Podwieczorek z...". Tym razem nasze miasto odwiedzi Anna Dymna.

Formuła "Podwieczorku z…" w dużej mierze zależy od Gościa. Prowadzący spotkanie Leszek Bonar rozmawia z artystami o życiu i pracy twórczej. Często wydarzeniu towarzyszą piosenki i inne artystyczne niespodzianki dla widzów. Tym razem oprócz wywiadu możecie się Państwo spodziewać namiastki Saloniku Poezji. Anna Dymna odczyta kilka wybranych wierszy, towarzyszyć jej będzie nastrojowa muzyka w wykonaniu fortepianowego duetu: Aleksandry Pazdygi-Chojnackiej i Michała Chojnackiego czyli ALEAMI Piano Duo.

Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek – ma na koncie kilkaset ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Aktywna działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko".

Świetnie znana z desek teatralnych i kinowego ekranu. Wspomnijmy chociażby seriale: "Wielka Woda" czy "Mistrz i Małgorzata". Grała Anię Pawlakównę ("Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć". W dorobku ma też m.in. role w filmach: "Ekscentrycy – czyli po słonecznej stronie ulicy" (nagrodzona Orłem), "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny", "Wiedźmin",, "Do krwi ostatniej", "Dolina Issy", "Dama kameliowa", "Śmierć jak kromka chleba", "Pestka", "Stara baśń" i "Skazany na bluesa".

Jest laureatką licznych nagród, otrzymała też m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Od 2002 r. jest inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, gdzie, w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Starania Anny Dymnej sprawiły, że Salony Poezji działają obecnie w kilkudziesięciu polskich miastach, a także za granicą.

Zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Za łączenie pracy na scenie, w filmie, szkole teatralnej z niezwykle skuteczną działalnością na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie nadała Annie Dymnej najwyższą godność akademicką ­– tytuł doktora honoris causa.

Od 2003 r., na antenie TVP2, aktorka prowadzi cykliczny program telewizyjny „Anna Dymna – Spotkajmy się". Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.

Spotkanie odbędzie się w sobotę (1 kwietnia). Początek o godzinie 16:00. Bilety 30 zł w kasie KDK lub ONLINE: https://bilety.kdk.net.pl/MSI/mvc/pl/details/2628?sort=Flow&date=2023-04&dateStart=0.​