Zbliża się wernisaż wystawy fotografii Bogdana Dziworskiego

WYSTAWA_DZIWORSKI_WWW_HEAD

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Bogdana Dziworskiego - f/5.6, który odbędzie się w sobotę (5 listopada) o godzinie 16:00 w Galerii Okno na Sztukę. Wstęp wolny.

f/5.6 – to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentującą całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego. Składają się na nią 42 fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace.

Fotografie Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia, klasyczne w formie i treści wyrazu. Przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy i podczas zabawy.

Bogdan Dziworski – urodzony w Łodzi, w 1941 r., wybitny fotografik, operator, reżyser i scenarzysta filmowy. Jest autorem wielu znakomitych filmów dokumentalnych, głównie krótko- i średniometrażowych. Jego fotograficzna twórczość to nie tylko fotografia uliczna i reportaż, z drugiej połowy XX wieku. To również realizowany konsekwentnie, przez dekady, projekt cechujący się ogromnym ładunkiem emocjonalnym.

Prezentacja wystawy w Kutnie zorganizowana została we współpracy z Agencją Zegart. Kuratorem wystawy jest Rafał Łochowski.