Zderzenie busa, osobówki i pojazdu służby technicznej. Mercedesem podróżowali uczniowie [Foto]

Zderzenie busa, osobówki i pojazdu służby technicznej. Mercedesem podróżowali uczniowie [Foto]
KMP Piotrków Trybunalski

We wtorkowy poranek na drodze krajowej nr 12 w powiecie piotrkowskim doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów - osobówki, busa i pojazdu służby technicznej. Busem poza kierowcą podróżowało kilkanaścioro uczniów szkoły średniej.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 7.20 na drodze krajowej numer 12 w miejscowości Rękoraj pod Piotrkowem Trybunalskim.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazd służby drogowej zatrzymał się na krajowej 12 w kierunku Łodzi celem zabezpieczenia sarny, która leżała przy drodze. Za tym służbowym samochodem zatrzymał się kierowca Opla, który czekał na możliwość wyminięcia pojazdu technicznego. Natomiast jadący za nim kierujący busem, w wyniku nie zachowania ostrożności i warunków panujących o poranku (mgła) najechał na osobówkę. na tył opla, a następnie osobówka najechała na tył samochodu służby drogowej -  informuje asp. szt. Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

W wyniku tego uderzenia bus przewrócił się i spadł z trasy do przydrożnego rowu.

Szczęśliwie, choć zdarzenie wyglądało na poważnie zostało zakwalifikowane przez piotrkowską policję jako kolizja, bo w zdarzeniu żaden pasażer ani kierowcy nie zostali ranni.