wersja testowa serwisu

Zdewastowali sieć telekomunikacyjną, "wpadli" w ręce policji. Grozi im po 8 lat więzienia

Zdewastowali sieć telekomunikacyjną, "wpadli" w ręce policji. Grozi im po 8 lat więzienia
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali sprawców uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej. Zatrzymani na gorącym uczynku mężczyźni już od pewnego czasu kradli przewody telekomunikacyjne na terenie powiatu kutnowskiego. Mężczyźni usłyszeli 4 zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

W nocy z 1 na 2 czerwca 2021 roku około godziny 2.00 policjanci z kutnowskiej komendy w ramach dodatkowych patroli sprawdzali miejsca zagrożone kradzieżami w Kutnie. W pobliżu miejsca, gdzie ostatnio doszło do kradzieży elementów sieci telekomunikacyjnej zauważyli zaparkowany samochód Opel Vectra. Podczas obserwacji miejsca policjanci usłyszeli hałas, a w oddali w polu zauważyli dwóch mężczyzn. Mężczyźni podeszli do zaparkowanego auta, schowali jakieś przedmioty do samochodu, a następnie odjechali.

Policjanci postanowili skontrolować ten pojazd i wylegitymować pasażerów. Autem podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 23 i 26 lat. W samochodzie znaleziono nożyce do cięcia drutu oraz drabinę. W miejscu, gdzie mężczyźni byli widziani na polu funkcjonariusze ujawnili odcięty przewód telekomunikacyjny.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani kradli przewody telekomunikacyjne już od pewnego czasu na terenie miasta oraz gminy Kutno. 3 czerwca 2021 roku obaj usłyszeli łącznie 4 zarzuty uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali oddani po dozór policyjny.

źródło: KPP w Kutnie

fot. KPP w Kutnie