wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Narkotyki i dopalacze zabijają". Policjanci edukowali uczniów z Gołębiewka

262-108444

Policjanci w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze, zabijają" spotkali się z młodzieżą klas VIII Szkoły Podstawowej w Gołębiewku, aby porozmawiać o zagrożeniach wynikających z używania narkotyków i dopalaczy.

Wczoraj (19 lutego) policjanci z kutnowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gołębiewku. Uczniowie klas VIII wysłuchali prelekcji na temat dopalaczy i narkotyków. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają", która organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka".

Podczas spotkania policjanci omówili główny obszar dotyczący narkotyków, dopalaczy i środków odurzających. Funkcjonariusze przedstawili jak zgubnie oddziaływają, na organizm ludzki tego typu substancje, a ich zażywanie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

W trakcie spotkania został zaprezentowany również spot kampanii i przedstawione zostały główne cele akcji. Na zakończenie spotkania zostały omówione konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprowadzaniem substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy oraz popełnieniem innych czynów zabronionych.

Podczas spotkania prezentowane były plakaty oraz ulotki mówiące o zagrożeniach związanych ze środkami odurzającymi, które sfinansowane zostały przez Urząd Miasta w Kutnie.

info: KPP w Kutnie