[ZDJĘCIA] Sędziowie popsuli piłkarskie święto. Termy Uniejów pokonały beniaminka z Kutna

IMG_1299

Za piłkarzami Term Uniejów i KS II Kutno drugi mecz w sezonie. Gospodarze tego spotkania zwyciężyli, pokonując beniaminka Klasy Okręgowej 2:1.

Spotkanie mogło rozpocząć się świetnie dla gospodarzy. Już dwadzieścia sekund po rozpoczęciu gry oko w oko z Reszką stanął Adrian Pęzik, jednak świetna interwencja golkipera KS, który sparował futbolówkę na rzut rożny, uchroniła kutnian od straty gola. Równie groźnie było po dośrodkowaniu z narożnika boiska - tym razem bramkarz gości minął się z piłką, ale nie wykorzystał tego żaden z uniejowian.

Od początku spotkania sędziowie pokazywali, że nie mieli dzisiaj dobrego dnia. Mocno pomylili się m.in. w 10. minucie, kiedy to w polu karnym równo z trawą wycięty był Maryniak, jednak arbitrzy uznali, że nie było przewinienia gracza Term. W 14. minucie gospodarze stworzyli sobie kolejną doskonałą okazję do zdobycia gola. Sam na sam z bramkarzem stanął Adrian Kasztelan, jednak ponownie to były bramkarz Widzewa Łódź był górą w pojedynku.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 20. minucie. Po składnej akcji podopiecznych Jacka Walczaka piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Ernest Ławniczak i pewnym strzałem obok Zdycha wpakował ją do bramki. Pięć minut później bardzo bliski szczęścia był Mateusz Spychalski, jednak jego uderzenie sprzed pola karnego było minimalnie niecelne.

W 26. minucie mogło być 0:2. Pa akcji lewą stroną na strzał z okolic szesnastki zdecydował się Mateusz Motylewski. Dużo szczęścia miał Zdych, bowiem po jego interwencji piłka trafiła jeszcze w słupek i wyleciała w pole gry. Chwilę później, po dośrodkowaniu Damiana Kozaneckiego główkował strzelec pierwszego gola, ale tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Term.

37 minuta mogła przynieść kolejnego gola w tym spotkaniu. W pole karne Term wpadł Motylewski, stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzem, jednak trafił wprost w niego. W odpowiedzi, po niemałym zamieszaniu w polu karnym KS, piłka trafiła do Krystiana Koziołka, który bez zastanowienia oddał strzał. Piłka minęła prawy słupek bramki kutnian i na tablicy wyników nadal widniał wynik 0:1.

W końcówce pierwszej połowy oba zespoły ruszyły do ataku. Bardzo groźnie było m.in. 42. minucie, kiedy to kąśliwy strzał oddał Motylewski, a Zdych z największym trudem sparował piłkę za linię końcową. Do przerwy 0:1.

Już dwie minuty po wznowieniu gry mogło być 0:2. W pole karne wpadł Mateusz Motylewski, który wyprzedził rywala i stanął oko w oko z bramkarzem. Ponownie na wysokości zadania stanął Zdych, chroniąc swój zespół od straty gola. W 53. strzałem odpowiedział Spychalski, jednak nie sprawił kłopotu w Reszce.

W międzyczasie dużo wątpliwości wzbudziła kolejna interwencja sędziów. Po świetnym podaniu z głębi pola autorstwa Jakubowskiego, oko w oko z bramkarzem ze Zdychem mógł stanąć Szymon Andrzejczak, jednak powstrzymał go wślizg rywala. Gwizdek sędziego milczał, jednak pretensji kutnian nie brakowało.

Błędy sędziego spowodowały, że gra zaostrzyła się. Gospodarze czuli, że mogą sobie pozwolić na więcej i prowokowali kutnian. Po wątpliwym faulu w okolicach pola karnego uniejowianie egzekwowali rzut wolny. Piłka po dokładnym dośrodkowaniu trafiła na głowę Nowaka, a ten celnym strzałem doprowadził do wyrównania.

W 77. minucie mogło być 2:1. Jeden z graczy Term ograł z prawej strony dwóch rywali, wpadł w pole karne i oddał strzał, z którym na raty i z największym trudem poradził sobie Reszka. Sześćdziesiąt sekund później gospodarze dopięli swego. Po szybkiej akcji w polu karnym znalazł się Krystian Koziełek, który płaskim strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z wygranej.

Termy Uniejów - KS II Kutno 2:1

Nowak Włodzimierz 64', Koziełek Krystian 78' - Ławniczak Ernest 20'

Termy: Zdych - Gębski Aleksander, Matusiak Piotr, Spychalski Mateusz, Nowak Przemysław,Pęzik Adrian (Gąsiorek Krystian 89'), Kasztelan Adrian (Żynda Tomasz 86'), Olczyk Maciej (Moks Konrad 54'), Koziełek Krystian, Nowak Włodzimierz (Łuczak Bartosz 90'), Borysiak Krzysztof

KS: Reszka Konrad - Andrzejczak Szymon (Bartos Kamil 68'), Borowiec Filip (Łochyński Mateusz 46'), Kowalczyk Maciej, Wójcik Igor, Jakubowski Mariusz (Zielonka Cezary 68'), Kozanecki Damian, Motylewski Mateusz (Wietrzyk Michał 72'), Kapruziak Bartosz, Maryniak Mateusz, Ławniczak Ernest (Cieśliński Mikołaj 46')