wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Zakończenie Powiatowego Testu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym

eku4

Zakończył się konkurs wiedzy historycznej pod nazwą „Powiatowy Test Wiedzy o Powstaniu Styczniowym 1863-1864", który odbył się w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Organizatorem konkursu był Powiat Kutnowski, a inicjatorem Marek Drabik - radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

I miejsce zajęła drużyna z I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, drugie miejsce drużyna z II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie,
a trzecia lokata przypadła w udziale uczniom z ZS nr 4 im. Zygmunta Balickiego Kutno-Azory.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje z ośmiu szkół z terenu powiatu kutnowskiego: I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. Jana Kasprowicza, ZS nr 1 im. Stanisława Staszica, ZSZ nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego, ZS nr 3 im. Władysława Grabskiego, ZS nr 4 im. Zygmunta Balickiego, Zespół Szkół w Żychlinie, MOS "Domostwo" w Żychlinie.

Drużyny z miejsc I-III otrzymały pamiątkowe grawertony, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali książki o tematyce historycznej oraz gadżety powiatu kutnowskiego. Najważniejszą nagrodą jest jednak wyjazd wszystkich uczestników do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej i Pałacu Prezydenckiego Prezydenta RP.

Nagrody zostały ufundowane przez Referat Promocji i Informacji w Starostwie Powiatowym w Kutnie oraz przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, w imieniu którego nagrody przekazał Robert Baryła – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.