wersja testowa serwisu

Zduńska Wola: Kolejne działki budowlane znalazły nabywców

Fotolia_81895775_Subscription_Monthly_M

Siedem z dwunastu działek budowlanych wystawionych na sprzedaż przez miasto znalazło nabywców. Kupcy mają trzy lata na postawienie na nich domów jednorodzinnych.

Działki sprzedawane były w przetargu, który miał formę ustnej licytacji. Cena wywoławcza każdej z dwunastu parceli wydzielonych między ulicami Piłkarską, Saneczkową i Tenisową wynosiła 25 tys. zł. Do postępowania przystąpiło dziewięć osób.

– Cztery działki sprzedaliśmy za cenę 26,5 tys. zł każda, a jedną za 27,5 tys. zł. Dwie najdroższe wylicytowano za 43 tys. zł każda – informuje Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Sprzedaż działek budowanych młodym zduńskowolanom to kolejny pomysł prezydenta na rozruszanie rynku nieruchomości. – Zdecydowaliśmy się wystawić w przetargach dzień po dniu aż dwanaście działek, by ograniczyć ryzyko windowania cen. Chodziło o stworzenie oferty, która byłaby w zasięgu ludzi startujących w dorosłe życie – wyjaśnia.

Nabywcy muszą w ciągu roku rozpocząć na działce budowę domu. Na ukończenie projektu mają 3 lata. Wymóg jest zapisany w umowie sprzedaży i ma zmobilizować młodych do działania. – Nie sprzedajemy działek na inwestycje. Nie chodzi o to, by leżały ugorem i czekały na kolejnego kupca. Oczekujemy, że wkrótce powstanie tu kameralne osiedle domków jednorodzinnych – wyjaśnia Konrad Pokora.

Kolejna szansa dla młodych zduńskowolan pojawi się w październiku br. Urząd zamierza wtedy ponownie wystawić na sprzedaż pięć działek, które teraz nie znalazły kupców. Ogłoszenie o przetargu pojawi na stronie urzędu na przełomie sierpnia i września br.

Źródło: UM Zduńska Wola