Najważniejsze wideo w eku24

Zgierscy policjanci uratowali życie 40-latka! Sprawca awantury domowej odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zgierscy policjanci uratowali życie 40-latka! Sprawca awantury domowej odpowie za usiłowanie zabójstwa
fot. policja

Funkcjonariusze codziennie w swojej służbie wypełniają rotę ślubowania, jaką składali wstępując w policyjne szeregi. Słowa te nabierają wyjątkowego znaczenia kiedy dzięki swojemu zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy uratują czyjeś życie. Tak było w przypadku policjantów z wydziału prewencji zgierskiej komendy.

31 stycznia 2024 roku około godziny 18.50 dyżurny zgierskiej komendy wysłał patrol do Aleksandrowa Łódzkiego. Według zgłoszenia doszło tam do awantury domowej i może być zagrożone życie ludzkie. Po wejściu do pomieszczenia policjanci zobaczyli mężczyznę z ranami na ciele. Mundurowi natychmiast zaczęli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, ratując życie 40-latka. Zatamowali krwotoki, zastosowali pozycję przeciwwstrząsową a następnie monitorowali parametry życiowe, aż do momentu przyjazdu karetki. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy funkcjonariuszy 40-latek na czas trafił pod opiekę medyków.

Będący na miejscu sprawca został zatrzymany. Śledczy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło: KPP Zgierz